Rower

Polecam waszej…

Polecam waszej uwadze:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf2TjdkMEeHGH8L6ml80o9BISHxb-a6AXB_uGHxzo4s5xWQeg/viewform?fbclid=IwAR231-EOLIhkK8iDCavaDY15Pxdruqcg6EK4zpDdIanRbkYUomlXk98BBcg

Dziękujemy za zainteresowanie naszą petycją na rzecz budowy Trasy Rowerowej łączącej Zakopane z Soliną. Wypełniając i wysyłając interaktywny formularz, deklarują Państwo swoje poparcie dla inicjatywy na rzecz budowy dwóch tras rowerowych, w obrębie województwa podkarpackiego tj. Velo Karpatia oraz Velo San. Odcinki te, będą wchodzić w skład docelowej trasy, łączącej Solinę z Zakopanem.

Velo Karpatia obecnie znajdująca się w sferze planowania, ma mieć swój początek na granicy województwa małopolskiego tj. miasto Biecz / gmina Skołyszyn (podkarpacie). Następnie ma przebiegać w kierunku wschodnim, przez Jasło, Krosno, Rymanów w kierunku Sanoka, gdzie ma się kończyć i płynnie łączyć z kolejną, nowo powstającą trasą rowerową – Velo San.

Velo San będzie trasą przebiegającą doliną Sanu. Swój początek będzie miała w Sanoku, skąd doliną rzeki będzie prowadzić do Zagórza, Leska, a następnie do miejsca docelowego, tj. do Zalewu Solińskiego. W planach jest także, połączenie trasy Velo San ze Wschodnim Szlakiem Rowerowym Green Velo w okolicach Dynowa.

Trasy województwa podkarpackiego w połączeniu z trasami województwa małopolskiego, tj. Velo Beskid oraz Velo Dunajec, będą tworzyć docelową trasę rowerową Solina – Zakopane.

Przed nami dużo pracy, aby powstała w/w trasa rowerowa. Każdy głos poparcia ma znaczenie i jest na wagę złota. Z Państwa wsparciem osiągniemy cel i w najbliższej przyszłości, wszyscy będziemy mieli możliwość jazdy rowerem w gronie rodziny oraz przyjaciół, bezpiecznymi drogami rowerowymi do tak atrakcyjnych turystycznie miejsc, jak Solina, czy Zakopane.

#rower mam nadzieje, że standard ścieżki planują bardziej małopolski niż ten znany z greenFailo więc też #szosa #podkarpacie #malopolska #sanok #jaslo #krosno #zakopane